wtorek, 25 listopada 2014

Strogonow

Dzisiejszym daniem testowym jest Strogonow. Danie podaliśmy z plackami ziemniaczanymi. Tutaj placki są w wydaniu tradycyjnym ale doprawdy, wystarczy do masy ziemniaczanej dodać np ziół i proste placki staja się wyjątkowym daniem, którego smak zapamięta się na długo.





Placki ziemniaczane

  • pół kilograma ziemniaków
  • 1 cebula
  • sól i pieprz
  • olej do smażenia i do ciasta
  • 1 jajko
  • około 3 łyżek maki
Na placki ziemniaczane, ziemniaki zawsze trę na tarce warzywnej. Próbowałam rozdrabniać je blenderem, trzeć na tarkach o małych oczkach, ale jednak tarka warzywna daje, dla mnie, najlepszą konsystencję placków.
W sumie nawet nie odciskam wody z ziemniaków. Po prostu przy ziemniakach tartych na tarce warzywnej, za dużo też jej nie wyleci.
Do startych ziemniaków dodaję poszatkowaną cebule, wyparzone jajko, około łyżki oleju, sól i pieprz do smaku oraz, około 3 łyżek mąki, w zależności od konsystencji ciasta.
Wszystko dokładnie mieszam i smażę na bardzo dobrze rozgrzanej patelni z minimalną ilością oleju do smażenia.



O swoim daniu firma Łabimex pisze:

To gotowe danie obiadowe w postaci dużych kawałków mięsa gulaszowego, w naszym przypadku z mięsa
drobiowego oraz pokrojonej w plastry dużej ilości świeżych pieczarek.

Całość zalana gęstym, aromatycznym sosem z podsmażoną cebulką i koncentratem pomidorowym. Strogonow marki Łabiński doskonale smakuje podawany z kaszą , ryżem lub z chrupiącym pieczywem. Z całą pewnością proponowany obiad będzie jednym z doskonałych pomysłów na smaczny, domowy posiłek. 


Na pewno jest to dobre wyjście na nieprzewidziane okazje. Najazd gości, cały dzień w biegu i głód grający w żołądku.

Porównując je jednak z innymi daniami gotowymi muszę przyznać, że wysuwa się na prowadzenie. Sos jest aksamitny, pieczarki o odpowiedniej konsystencji a mięso rozpływa się w ustach. Nie raz Strogonow ze słoika przyprawia mnie o zgagę, której tu nie zauważyłam, więc widzę dodatkowy plus.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz